Aktualności i Wydarzenia

Informujemy o trwającej rejestracji na 26. Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA, który odbędzie się w dniach 25-29 lipca 2020 r. w Lizbonie. Szczegółowe informacje odnaleźć można na stronie: https://wc2020.ipsa.org/wc/home

[AKTUALIZACJA] Uwaga! Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 24 października 2019 r.

WC2020 letter

W dniach 12-30 kwietnia br. przeprowadzone zostało głosowanie, na podstawie którego wyłoniono członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji. Dzisiaj opublikowane zostały oficjalne wyniki.

W ramach dyscypliny nauki o polityce i administracji członkami RDN zostali: prof. Arkadiusz Żukowski (zgłoszony przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), prof. Tadeusz Wallas (zgłoszony przez Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Łódzki), a także prof. Jolanta Maria Itrich-Drabarek (zgłoszona przez Uniwersytet Warszawski).

Serdecznie gratulujemy!

Pismo do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie zmiany treści załącznika do projektu z dnia 31 lipca 2018 r. rozporządzenia w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych poprzez zastąpienie nazwy dyscypliny "nauki o polityce, administracji i politykach publicznych" nazwą "nauki o polityce".

Załącznik:

Komitet organizacyjny międzynarodowej konferencji naukowej "Europa XXI wieku" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji konferencji. Zgłoszenia można przesyłać do 5 stycznia 2019 r. za pomocą formularza internetowego, dostępnego pod adresem: http://europa21.edu.pl/formularz-zgloszeniowy/

baner19 1000x350

Informujemy, że Komitet Nauk Politycznych PAN, na posiedzeniu w dniu 1 lutego 2018 r. odbytym w Collegium Polonicum w Słubicach, debatował m.in. nad projektem nowego podziału polskiej nauki na dziedziny i dyscypliny. W rezultacie dyskusji wypracowano wnioski, z którymi postanowiono wystąpić do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ich treść prezentujemy w załączeniu.

IMG 20180208 104421

Zawiadamiamy także, że 8 lutego 2018 r. delegacja Komitetu Nauk Politycznych (prof. S. Sulowski, prof. R. Zenderowski i prof. T. Wallas) została przyjęta przez wiceministra P. Müllera. Celem spotkania było przedstawienie postulatów KNP PAN dotyczących dziedzinowej przynależności dyscyplin naukowych pozostających w jego zainteresowaniu.

Załączniki: