Aktualności

Komitet Nauk Politycznych PAN poparł "opinię Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w sprawie projektu rozporządzenia »Rozwój czasopism naukowych«". W głosowaniu, które odbyło się w dniach 12-13 stycznia 2021 r. w formie zdalnej, członkowie Komitetu przyjęli Stanowisko nr 1/I/2021. Z dokumentem zapoznać się można poniżej.

Zobacz:

10 grudnia Komitet Nauk Politycznych PAN obradował między innymi nad stanowiskami w sprawie sytuacji w szkolnictwie wyższym i nauce oraz w sprawie zbliżającej się ewaluacji dyscyplin naukowych. W ciągu kilku następnych dni konsultowano ich ostateczny kształt, a dzisiaj zostały przyjęte w głosowaniu.
Zobacz:

Na ostatnim posiedzeniu Komitetu Nauk Politycznych PAN, 10 grudnia 2020 r., dr hab. Joanna Rak wygłosiła wykład nt. prowadzonych przez nią badań, a których efektem była publikacja pt. "Theorizing Cultures of Political Violence in Times of Austerity Studying Social Movements in Comparative Perspective" wydana przez wydawnictwo Routledge.

Zachęcamy do obejrzenia!

 

Niezwykle miło nam poinformować, że prof. Andrzej Mania z Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Komitetu Nauk Politycznych PAN, otrzymał nagrodę naukową Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk w 2020 r. w dziedzinie nauk politycznych za publikację "Department of State i Foreign service w polityce zagranicznej USA lat gorącej i zimnej wojny 1939-1989".

Serdeczne gratulacje!

Andrzej_Mania.jpg